O nás

Představujeme vám  naši mateřskou školu

Naše mateřská škola je v provozu od roku 1979. Je postavena v klidné a bezpečné lokalitě,  s výhledem na město, blízko lesa Dubíku, kam chodíme pozorovat a krmit zvířata, poznávat rostliny, kde tvoříme z přírodnin, hrajeme různé hry a to vše v krásné přírodě  a v čistém prostředí. Budova je dvoupatrová, účelově postavená, v období 2007 – 2013 prošla celkovou rekonstrukcí, všechny prostory školy splňují bezpečnostní a hygienické požadavky. Jsme čtyřtřídní mateřinka s celodenním provozem s kapacitou 112 dětí. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku.

Třídy jsou řešeny jako samostatný celek, jsou propojeny přípravnou jídla, každá třída má své sociální zázemí, šatnu dětí a šatnu pro zaměstnance. Třídy jsou světlé a vzdušné, nabízí dostatečný prostor pro pohybové aktivity a hry dětí, pro vzdělávací činnosti, jsou vybaveny novým nábytkem, množstvím pomůcek a hraček, poskytují koutky pro námětové hry.

Naše děti si mohou vybrat z několika kroužků, seznamují se s anglickým jazykem, svou kreativitu a talent mohou rozvíjet ve výtvarném kroužku, pohybu si dostatečně užijí při cvičení a tancování s písničkou.

Nejstarší děti se mohou něco zajímavého dozvědět při setkávání s paní knihovnicí dětského odd. Městské knihovny, spolupracujeme s ekol. spolkem Kamínky a s Městskou policií, zapojili jsme se do programu Zkus to zdravě. S předškolními dětmi se pravidelně setkáváme s obyvateli a zaměstnanci Domova seniorů  Wágnerka v Č. Krumlově na společných akcích, rozvíjíme tak mezigenerační vztahy – setkání dětí  se seniory je vždy hlubokým citovým zážitkem. Připravujeme společné programy, děti i zaměstnanci školy vyrábí pro potěšení babiček a dědečků drobné dárky.

Nejstarší děti využívají plaveckého bazénu v Č. Krumlově, kde se seznamují s vodou a otužují se, pravidelně se zúčastňujeme s našimi předškoláky bruslení. Zúčastňujeme se nejrůznějších výtvarných a sportovních soutěží, při kterých si užijeme spoustu  zábavy a legrace.

Každý měsíc nás navštěvují divadelní společnosti se zajímavými hudebními programy a pohádkami. V závěru školního roku jezdíme na výlety, z nichž si přivážíme spoustu zajímavých zážitků. V průběhu školního roku pořádáme s rodiči společné akce, které kladně přispívají ke vzájemné komunikaci mezi školou a rodinou.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: