Ve školním roce 2018/2019 jsou v provozu 4 třídy

Berušky

Motýlci

informace na telefonním čísle 380 728 928

Co potřebuji do mateřské školy -bačkorky s bílou podrážkou / ne pantofle/ -hrneček z umělé hmoty -pohodlné oblečení do třídy a na zahradu -pyžamo -v tašce náhradní oblečení /spodní prádlo,punčocháče, ponožky, tričko/ -hřeben na zavěšení , papírové kapesníky Všechny věci budu mít podepsané

Důležitá informace pro rodiče.

16.12. budou děti ze Sluníček a Berušek společně zpívat pod vánočním stromem na náměstí Svornosti, pečlivě se na tuto akci jako každoročně připravujeme, podrobné informace včas sdělíme.

Vánoční prázdniny – provoz

27.12. 2018 – 2.1.2019 bude mateřská škola uzavřena, provoz začíná 3.1.2019

Naše aktivity ve školním roce 2018/2019

12.9.Informační schůzky pro rodiče

Paní učitelky ze třídy Berušek a Sluníček se sešly s rodiči , informovaly je o provozu školy ve školním roce 2018/2019, seznámily rodiče  s problematikou povinného předškolního vzdělávání v letošním školním roce.

4.10.-29.11. Škola Bruslení

Naši předškoláci začali chodit na bruslení, zpočátku se málokdo udržel na nohou , někdy byly  pády a strkanice, ale na konci bruslili všichni.

18.10. Podzimní dýňování

Udělali jsme si společně s dětmi a rodiči hezké odpoledne. Vyřezávali jsme a zdobili dýně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Výsledek byl zajímavý, ještě dlouho nám dýňové hlavičky zdobily  vchod do školky.

19. a 22.10. Halloween v Muzeu

Třída Sluníček a Berušek si udělaly dlouhou procházku do muzea na podzimní tvoření. Vždycky  si něco hezkého odnášejí  domů.

23.10. Život ježka

Povídání o podzimu a o tom, jak se zvířátka chystají na zimu bylo o to zajímavější, že si děti mohly prohlédnout živého ježka . Většina dětí ho viděla poprvé. Společně jsme si ho taky nakreslili a vystříhali.

31.10. Pozorování dravců

Jen málokdy se nám podaří vidět dravé ptáky tak  zblízka .Všechny děti se na to moc těšily  a dlouho si vyprávěly zážitky.

12.11. Od semínka k moštu

Děti si do školky přinesly jablka a na zahradě si společně s paní učitelkami a paní ekoložkou vyprávěly o přírodě, jak  roste strom , ovoce. Nakonec si vyrobily z jablek mošt. Byla to dobrá sladká svačinka.

Tancování s Alčou

1x za měsíc se děti ze Sluníček a Berušek sejdou s tanečnicí Alčou. Pěkně si protáhnou tělo při moderním tancování . Svoje taneční schopnosti děti předvedou na vánoční besídce s rodiči.

PROSINEC

Celý prosinec se nesl ve znamení Vánoc. Hned na začátku měsíce se třídy Sluníček a Berušek vydaly do městského muzea, kde pro ně bylo připraveno vánoční tvoření. Děti si vyrobily vánočního skřítka, kterého si odnesly domů.

V průběhu prosince děti ze třídy Sluníček a Berušek navštívily městskou knihovnu, kde jim paní knihovnice přiblížila adventní čas.

5.12. Mikulášská besídka

Dnes nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky, čertem a andělem.Podívali se do všech tříd. Děti měly připraveny písničky a básničky, některé je hrdě předvedly, u jiných to bylo se slzičkami.Všichni jsme to nakonec překonali a děti si domů odnesly balíčky s nadílkou.Doma je čeká překvapení ještě jednou.

13.12. „Wágnerka“

Děti ze třídy Sluníček a Berušek potěšily klienty v domově pro seniory Wágnerka, zazpívaly jim vánoční písničky a koledy a navodily tak vánoční atmosféru v domově.

16.12. Zpívání u stromečku

Třetí adventní neděli vystoupily děti z MŠ na náměstí v Českém Krumlově, kde zazpívaly tři vánoční koledy. vystoupení se jim velice povedlo.

19.12. Besídka s rodiči

Dopoledne zavítal do MŠ Ježíšek, na kterého se děti velmi těšily. Do každé třídy přinesl nové hračky určené pro školku, ale také maličkost pro každého.

Děti ze třídy Sluníček a Berušek ukázaly rodičům svou taneční choreografii, kterou se naučily s Alčou (Tancování s Alčou) a trénovaly s paní učitelkami. Společně jsme si zazpívali u stromečku vánoční koledy a popřáli si krásné a pohodové vánoční svátky.

Comments are closed.