Naše aktivity ve školním roce 2019/2020

10.9. Informační schůzka pro rodiče

Paní učitelky ze třídy Sluníček se sešly s rodiči, informovaly je o provozu školy ve školním roce 2019/2020, seznámily rodiče s problematikou povinného předškolního vzdělávání v letošním školním roce.

10.10. – 28.11. Škola bruslení

Naši předškoláci začali chodit na bruslení, zpočátku se málokdo udržel na bruslích, někdy byly pády a strkanice, ale pod vedením zkušených trenérů bruslili na závěr všichni. Děti to moc bavilo.

23.10. Dýňování

Společně s rodiči jsme si připravili hezké odpoledne. My dospělí jsme vyřezávali dýně, děti je vydlabávaly. Výsledek byl zajímavý, ještě dlouho nám dýňové hlavičky zdobily vchod do školky.

4.11., 15.11. Halloween v Muzeu

Děti ze třídy Sluníček a Berušek si udělaly dlouhou procházku do Muzea na podzimní tvoření. Letošní rok vyráběly dráčky z papíru, které si následně odnesly sebou domů.

18.11. Městské divadlo

Třída Sluníček a Berušek shlédla  v Městském divadle představení „Vánoční čas“.

28.11. Ukázka dravců

Pan sokolník Vondruška přivezl dětem ukázat dravé ptáky, konkrétně výry a orla skalního. Děti seznámil se životem těchto dravců, měly možnost je pozorovat při krmení, létání. Byl to úžasný zážitek, nejenom pro děti.

4.12. Advent v knihovně

Děti ze třídy Sluníček navštívily městskou knihovnu, kde jim paní knihovnice přiblížila adventní čas.

5.12. Divadlo Okýnko s Mikulášskou pohádkou

Nastal den,na který se všechny děti těšily, ale byly zde i takové, které měly trochu strach.Proč? Navštívilo nás divadlo Okýnko nejprve s pohádkou a nakonec přišel Mikuláš s hodnou čerticí, a přinesli dětem nadílku. Děti měly připraveny písničky a básničky, některé je hrdě předvedly, u jiných to bylo se slzičkami.

11.12. Tvoření v Muzeu

Celý prosinec se nesl ve znamení Vánoc. Děti ze třídy Sluníček se vydaly do městského muzea, kde pro ně bylo přichystáno vánoční tvoření. Děti vyráběly vánoční strom z látky, který si odnesly domů.

12.12. Zdobení perníčků v MŠ

Paní učitelky s paní kuchařkou napekly perníčky a děti si je společně s maminkami ve třídách nazdobily a potom odnesly domů.

15.12. Zpívání u stromečku

Třetí adventní neděli vystoupily děti ze třídy Sluníček u vánočního stromu na náměstí, kde zazpívaly vánoční písně, jen chyběla sněhová přikrývka k dokreslení sváteční pohody.

16.12. „Wágnerka“

Děti ze třídy Sluníček šly navštívit babičky a dědečky do domova seniorů Wágnerka, zazpívaly jim vánoční písničky a koledy a navodily tak vánoční atmosféru v domově.

17.12.

To jsme měli nabitý den. Nejprve nás navštívil pan starosta, děti přispěly ke slavnostní atmosféře zazpíváním koled. Potom k nám přijela ZOO ze Dvorce u Borovan, děti se mohly seznámit se životem zvířat – surikata a fenek berberský. Povídání bylo velice zajímavé.

17.12. Besídka s rodiči

Odpoledne jsme se ve třídě u vánočního stromečku sešly společně s rodiči, všechny třídy měly přichystané krátké vystoupení a potom jsme si všichni společně zazpívali vánoční koledy a popřáli si krásné   pohodové prožití vánočních svátků.

18.12. Nadílka v MŠ

Nejočekávanější den, přišel k nám Ježíšek, na kterého se děti velmi těšily. Do každé třídy přinesl nové hračky, ale také dárek pro každé dítě. Připomněli jsme si vánoční zvyky, a vyprávěli jsme si o tom, jak slavíme Vánoce doma.

stastne-a-vesele-vanoce

Comments are closed.